İkinci El Departmanı

     Trakya İNOVA İş Makinaları, 2012 yılından itibaren aktif olarak ikinci el hizmeti vermektedir. Sınıfında en çok tercih edilen en önemli markaların, satış, alış ve tüm bakımlarının Trakya İNOVA güvencesi ile yapıldığını bilmelisiniz. Her geçen gün ürün yelpazesini arttırarak ikinci el faaliyetlerine devam eden Trakya İNOVA İş ve End. Mak. San. Tic. Ltd. Şti. ikinici el departmanında görevli personeline verdiği ve aldırdığı eğitimleri ile personelinin; yerinde ve doğru tespitleri ile müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda makina tercihi yapmalarını kolaylaştırmaktadır.

     Şirketimiz bünyesinde ki 2. el makinaların listesi ve satınalma seçeneklerini öğrenmek için iletişim numaralarımızdan veya web sitesi üzerindeki formları kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Makina parkımızdaki seçeneklerden veya bir başka kaynaktan 2. el makine satın alırken minimum maliyetle en doğru seçimi yapabilmeniz için mutlaka Trakya İNOVA desteğini isteyiniz.

İkinci El İş Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

     İkinci el iş makinası alırken yapılacak ilk iş gözle muayenedir. Makinanın dış görünüşü büyük ölçüde içini de yansıtır. Yine de işi şansa bırakmadan kısa bir araştırma yapmak, yetkili servisler üzerinden ya da satıcı firma kanalı ile makinanın servis geçmişini sorgulamak gerekir. Bu yöntemle satın alınan makinaların beklenmedik arızalara karşı riski azalacaktır.

     İlaveten makinanın ruhsatının satıcı üzerine olması, üzerinde herhangi bir rehin bulunmaması, çalıntı olma riskini de azaltacaktır.

     Makinayı almadan önce; saygın, güvenilir bir servisten, çalışma saati göz önüne alınarak; motor, şanzuman, hidrolik pompa, yürüyüş takımı, bom ve arm gibi tamiri yüksek maliyetli ana komponentlerin mutlaka ekspertizinin yapılması istenmelidir. Burada verilecek cüzi bir ücret, yanılma halinde cebinizden çıkacak daha büyük masrafların önünü kesecektir.

Neden İkinci El ?

     Düşük çalışma saatli, servis bakımlı ikinci el makinalar, yeni işe başlayanlar veya makina ekipman için sınırlı kaynak kullanmak isteyen şahıs ya da firmalar için uygun bir seçenektir. İkinci el makina alındığında maliyetin düşük olmasının yanında, ilk yıllarda yeni makinada yaşanan yüksek değer kaybına oranla ikinci elde daha makul kayıplar yaşanır, hatta işin sonunda bazen karlı satışlar yapmak bile mümkün olabilir.

     Günlük, aylık ya da yıllık hedeflenen çalışma saati de, yeni ile ikinci el makina alma konusunda bir seçim kriteridir. Yeni makina alındığında makina işte kalma süresinin %95'lerde olması ve yılın yarısında en az günde 8 saatlik bir çalışma hedeflenmektedir. Günlük 4 saatin ve yıllık 1.000 saatin altındaki çalışma şartlarında ikinci el makina almak daha uygun olabilir.

Telefon : 0282 673 48 80                    Fax : 0282 673 48 81

info@trakyainova.com