Amacımız ve Temel Değerlerimiz

     Maksim Gorki der ki; "Geçmişin arabalarıyla hiçbir yere gidemezsiniz." Yani her şeyin hızla değiştiği dünyada yaşanan sorunlar, geçmişin bilgi ve yaklaşımları ile çözülemez. Başarı sağlayabilmek için İnovasyonun yani değişimin öncüsü olmak gerekir. Artık bu düşüncenin egemen olmadığı şirketlerin Rekabet cenderesinde ayakta kalabilmeleri bile mümkün gözükmüyor. Çünkü, dün geçerli olan bugün geçersiz, dün verimli olan bugün değersiz, dün vazgeçilmez olan bugün eskimiş, dün faydalı olan bugün tükenmiş oluyor. Birkaç yıl önce aldığımız cep telefonu, televizyon ve arabalarımız bugün bize en son modellerinin yanında basit, hantal hatta geri kalıyor. Darwin "güçlü olan yaşar" şeklindeki  görüşünü yaşamının son yıllarında "uyum sağlayabilen yaşar" olarak değiştirmiştir. Dinazorların tarih sahnesinden silinmesi gibi öğrenmekte ve değişmekte zorlananlar günümüz iş dünyasının dışında kalacaklardır. Deming'e göre de "değişim kaçınılmazdır ve  herkes değişime direnir." Gelecekteki dünya altın düşünceye sahip firmaların olacaktır. Şirketleri altın yapacak olan ise, sahip olduğu bilgi, donanım ve kalitesini günümüz koşullarına uydurmak ve sürekli gelişim içinde olmaktır. Bir dönem çok moda olan "günü yakalamak" deyimi artık nostaljik bir deyim. Yaşadığımız dünyada her biri kendi yaptığı işin lideri, sürükleyicisi olan iyimser, yapıcı, yaratıcı, olumlu düşünceye ve mücadele ruhuna sahip altın firmaların "yarını yakalayacağı" bir dünya olacak.

     İnovasyonu ismine alan Trakya İnova; İş makinaları dünyasında  "Değişimin öncüsü olma" parolasıyla ticari hayatına başlamıştır. "Ne yapıyorsak yapalım en iyisini yapmalıyız" düşüncesini savunur ve tüm faaliyetlerinde bunu tek amaç edinir. Amacı gerçekleştirirken temel değerleri "Dürüstlük, işve iletişim kalitesi, girişimcilik, sürekli gelişim ve eğitim, hoşgörü ve vatan sevgisi"  kendine ilke edinmiştir. Çünkü biliyoruz ki; ülkede zeki adam derdi yok. Ama ülkede sahip olduğu temel ilke ve değerleri koruyan, dürüst, güvenilir adam derdi var. Adımızı güvenle pekiştirirken...

      "Temsil ettiğimiz markalar  ve hizmet ettiğimiz işletmelerin menfaatlerini her daim koruyarak,
     Hizmet kalitesinde her zaman daha iyisi vardır felsefesinin örnek uygulayıcısı  olarak,
     Karanlığa küfretmek yerine güneşe yürüyerek , olumlu düşünceyle sorunlara pozitif yaklaşarak,
     Dikiz aynasından hayatı yaşamadan , fakat geleceği planlarlarken geçmişten dersler alarak,
     Doğru bilinç-doğru yöntem ile iş mükemmelliğine oradan da çalışan ve müşteri memnuniyetine ulaşılacağına inarak,
     Eğitim + donanım + motivasyon bileşenlerinin iş başarımını getirdiği gerçeğine şeklen değil özümseyerek yaklaşarak,
     Yollar kapalı olduğunda gemileri karadan yürütecek yaratıcılığı ve cesareti göstererek,
     Türk sanayine , Türk Ekonomisine ve nihayetinde Türk İnsanına verdiğimiz sözümüzü tutarak Güçlü Türkiye için elimizden gelenin en iyisini yaparak"

     markalarımız ve  iş ortaklarımızın desteği ,  çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin güveniyle İş Makinaları sektöründe Trakya bölgesindeki varlık ve etkimizi her geçen gün daha da geliştirerek yolumuza devam edeceğiz.

Genel Md.
SERKAN KESKİNER