Forkliftler

Forkliftler, 1800'lerin sonlarına doğru, ağır yüklerin kaldırılması ve hareket ettirilmesi amacıyla kullanılmaya başladı. 1. Dünya Savaşı sıralarında, makinalar yükselebilen ve alçalabilen platformlarla donatıldı. Savaşa destek çabası bir çok yenilik icadına ön ayak oldu. İlk forkliftler çok basitti. Hiç bir hidrolik sistem ve çatal yoktu. Bu ilk üretimler sadece sadece yükü yerden bir kaç santim kaldırmaya, sadece zincir ve kaz ayağı yardımıyla 1-2 metre hareket ettiriliyordu. Sonra 1920'de, ilk endüstriyel forklift, hidrolik güç ve silindirler kullanarak kaldırma yapabilen forkliftler yapıldı. Forkliftlerin güç ihtiyacı için gelişmeler akü gücünden elektriğe LPG'den doğalgaza, devam ediyor.

Hidrojen yakıt hücreleri ufukta, ve 2000'de, yakıt hücresi kullanan  deneme amaçlı bir forklift üretildi. Forklift, vinç ve zincirlerden bu yana uzun bir yoldan geçti.

Teknolojideki gelişmelere paralel olarak da sürekli olarak geliştirilmektedir ve artık günümüzde iş ve endüstriyel makineler neredeyse her alanda karşımıza çıkmaktadır. İş gücünden ve zamandan tasarruf sağlayan bu makineler endüstrinin ayrılmaz birer parçası haline gelmiştir.

Trakya İnova temsil ettiği markaların geniş makine yelpazesi her türlü ihtiyacınızı  karşılamaya hazırdır.

Dizel - LPG veya akülü her tip ve tonajda forklift ve istifleyici grubunda yer alan ihtiyaçlarınızda aşağıdaki iletişim kanallarından bizimle hemen temasa geçebilir veya talep formunu kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Telefon : 0282 673 48 80                    Fax : 0282 673 48 81

info@trakyainova.com