Ağı İş Makinaları

     Birçok işin elle yapıldığı eski zamanlarda bile, nehir ve kanalların derinleştirilmesi gibi, su içerisinden malzeme çıkarılmasını gerektiren işler için yardımcı aletlere ihtiyaç duyulmuş ve bu amaçla XV. Yüzyılda Gode Zincirli Ekskavatörlerin elle çalıştırılan ilk tipleri ortaya çıkmıştır.

     XVIII. Yüzyılda geniş kazı gerektiren kanallar elle kazılmış ve at arabalarıyla taşınmıştır. İnsanın saatte yaklaşık 1 m3 kazabildiği düşünülürse, ilerleme oldukça yavaş gerçekleşmiştir.

     1800'lerin ortalarında demiryolu yapımcıları buharla çalışan, saatte 15 - 20 m3 kazı yapabilen ekskavatörlerle tanışmışlar; buharla çalışan ilk godeli ekskavatörü ise 1859 yılında Süveyş Kanalının inşaatında (1859 - 1868) kullanmışlardır.

     1870 yılında İngiltere'de Southampton limanına yanaşan bir gemi 205 işçi tarafından 5 günde boşaltılırken bugün aynı iş, 2 kişi tarafından 8 saatte yapılabiliyor. 21. Yüzyıl değişimin en hızlı yaşandığı yüzyıldır.

     Günümüzde iş ve endüstriyel makineler neredeyse her alanda karşımıza çıkmaktadır. İşgücünden ve zamandan tasarruf sağlayan bu makineler inşaatların ve Endüstrinin ayrılmaz birer parçası haline gelmiştir.

     Trakya İnova temsil ettiği markaların geniş makine yelpazesi her türlü ihtiyacınızı karşılamaya hazır...

     Tüm talepleriniz için bizimle hemen temasa geçiniz...

Telefon : 0282 673 48 80                    Fax : 0282 673 48 81

info@trakyainova.com